Wyszukiwarka

Producenci

Wybierz Format Wykładziny

Wykładziny dywanowe

 

    

 

    

    

 

 

    

 

 

    

 

Wykładziny Obiektowe

Wykładziny Obiektowe 

Wykładziny obiektowe to najlepszy sposób na wykończenie podłogi w biurach, hotelach, sklepach czy bankach. Dzielimy je na wykładziny dywanowe i PCV. 

Wykładziny dywanowe obiektowe występują w formacie płytek dywanowych lub rolek 4 i 5 m.
Obecnie najczęściej wybierane przez klientów są wykładziny w płytkach ze względu na ich budowę i wytrzymałość użytkową. Płytki dywanowe występują w rozmiarach 50 x 50 cm lub 60 x 60 cm i wykonane są z włókien poliamidowych.
Wykładziny obiektowe posiadaję klasy użytkowe od 31 do 33 oraz trudnozapalność Cfl-s1 lub Bfl-s1. 

Wykładziny obiektowe PCV dzielimy na homogeniczne i heterogeniczne. Standardowo występują w rolkach 2 m. Wykładziny PCV charakteryzują się bardzo wysoką wytrzymałością na ścieranie i dlatego najczęściej stosowane są w obiektach przemysłowych.
Obecnie na rynku coraz częściej wybierane przez klientów są panele winylowe LVT w formacie płytek bądź paneli,które w dużym stopniu odzwierciedlają wygląd drewna bądź kamienia.Wykładziny do biura

Ważnym czynnikiem przy wyborze wykładziny do biura jest jej wytrzymałość na ścieranie i ugniatanie. Dlatego przed zakupem należy sprawdzić parametry wykładziny oraz z jakiego tworzywa została wykonana. Podstawowym parametrem wykładziny jest jej gramatura oraz jakie włókno zastosowano w procesie produkcji. Im wyższa gramatura wykładziny tym jest ona bardziej wytrzymała w trakcie użytkowania co przekłada się na jej trwałość.
Drugim ważnym czynnikiem jest jej skład czyli włókno polipropylenowe czy poliamidowe. Poliamid jest tworzywem sztucznym bardziej odpornym na zabrudzenia i ugniatanie i najczęściej stosowanym w wykładzinach obiektowych.

 

Wykładziny biurowe możemy stosować w rolkach lub w płytkach. Wykładziny w rolkach wystepują w szerokości 4m lub 5m natomiast wykładziny w płytkach produkowane są w formacie 50 cm x 50 cm i 60 cm x 60 cm.
Wykładziny w roce wykonane są na podładzie z juty bądź filcu a wykładziny w płytkach na podkładzie bitumicznym.
Coraz częście klienci wybierają płytki dywanowe ze względu na wyższą wytrzymałość, łatwiejszy montaż wykładziny oraz dużo mniejszy odpad w porównaniu z wykładzinę z rolki.


 

Wykładziny dywanowe w płytkach - płytki dywanowe 50 x 50

Płytki dywanowe to element wykładziny wykonanej na specjalnym podkładzie bitumicznym składającym się z kilku warstw o wymiarach 50cm x 50cm. Wykładziny dywanowe w płytkach charakteryzują się wysoką wytrzymałością, pochłanianiem dziwięków oraz możliwością tworzenia różnych wzorów.

Wykładziny w płytkach szczególnie polecane są do pomieszczeń o wysokim natężeniu ruchu takich jak biura, restauracje, hotele, obiekty handlowe itp. Dodatkową zaletą płytek jest łatwa wymiana poszczególnych elementów w momencie zabrudzenia. '

 

Montaż wykładziny w płytkach różni się od tradycyjnej instalacji wykładzin. Można układać je bez kleju lub na specjalnym płynie antypoślizgowym. 
 

Zalety płytek dywanowych:

- szybszy i łatwiejszy montaż

- możliwość tworzenia niestandardowych wzorów

- małe odpady w porównaniu z rolką

- możliwość wymiany poszczególnych elementów wykładziny

 

Wykładziny hotelowe

Hotel to miejsce wypoczynku i rekreacji dlatego ważnym czynnikiem jest wybór wykładziny do hotelu.

Wykładziny hotelowe powinny dawać poczucie komfortu i wyciszenia pomieszczeń. Przy wyborze wykładziny należy zastanowić się nad klikoma czynikami wpływającymi na użytkowanie takimi jak skład wykładziny, gramatura czy klasa użytkowa. Najbardziej popularnym włóknem jest poliamid i wełna.
Drugi ważny czynnik to gramatura. Wysoka gramatura wykładziny przekłada się na jej trwałość i użytkowanie. Kolejna sprawa to klasa użytkowa. Rozróżniamy trzy klasy: 31, 32 ,33. W pokojach hotelowych możemy zastosować wykładziny o niższej klasie natomiast w ciągach komunikacyjnych, restauracjach czy na schodach wyższą.W celu uzyskania oferty bądź spotkania z naszym przedstawicielem prosimy o kontakt.

 


 

 Doradztwo i Sprzedaż:


 biuro@iwykladziny.pl
 

 +48 519 849 844


  Kontakt z doradcą w godz. 08.00 - 18.00